Soroban
Wydział Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach wspólnie z Akademią Sorobanu – Japońską Szkołą Matematyki Ishido-Shiki organizuje konferencję o tematyce popularno-naukowej:
SOROBAN – KOMPUTER W GŁOWIE.
Spotkanie z japońskimi mistrzami matematyki.

Konferencja odbywa się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz JM Rektora UPH w Siedlcach.
Podczas spotkania goście zademonstrują możliwości obliczeniowe, pokażą jak wyglądają lekcje w japońskiej szkole matematyki i opowiedzą o metodach nauczania z kraju kwitnącej wiśni. Słuchacze dowiedzą się jakie efekty można osiągnąć stosując japońskie metody rozwoju zdolności arytmetycznych. W części warsztatowej będzie można spróbować na czym polega liczenie na sorobanie. Spotkanie adresowane jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (od 6 lat), nauczycieli i rodziców.
 
Konferencja odbędzie się 4 października 2018 roku w Wydziale Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach przy ul. 3-go Maja 54, 08-110 Siedlce.
W spotkaniu wezmą udział:
  • Kenichi Ishido – założyciel japońskiej szkoły Ishido-Shiki i jej dyrektor generalny, przewodniczący Soroban Foundation of Japan,
  • Sugiyama Natsuho, Harumi Hayashi – nauczyciele japońskiej szkoły sorobanu Ishido-Shiki
Plan konferencji:
  • 10.00 – Rozpoczęcie, powitanie gości, możliwość zabrania głosu,
  • 10.20 – Uroczystość wręczenia pierwszym Polakom japońskich certyfikatów potwierdzajacych umiejętność rachowania na sorobanie,
  • 10.30 – Wykład mistrza sorobanu Kenichi Ishido, twórcy szkoły Ishido-Shiki na temat japońskiej szkoły sorobanu. Przybliżenie wpływu sorobanu na rozwój umysłowy dzieci i młodzieży. Demonstracja szybkich obliczeń – dla wszystkich chętnych: dzieci w wieku do 6 lat, młodzieży, nauczycieli i rodziców.
  • 11.30-12.15 – 2 warsztaty obliczeń na sorobanie prowadzone przez gości z Japonii (warsztat 1- dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, warsztat 2 – dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkoły średniej)
  • 12.15-13.35 – przerwa obiadowa
  • 13.45 – 14.30 – wykład połączony z warsztatami dla nauczycieli.
Plan konferencji może ulec zmianie z powodów niezależnych od organizatorów, o czym na bieżąco będziemy informować na tej stronie.

UWAGA!
Na wydarzenie obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY